Wegańskie Bałkany ciąg dalszy

with Brak komentarzy

Bałkany ciąg dalszy. To co mnie szczególnie interesowało to bazary, starałam się zwiedzać tylko te części z warzywami i owocami.

 

 

 

 
     
 

 

 
 

Przez część wycieczki mieliśmy wykupione obiady, my w wersji wege, były one naprawdę słabe i nie chodzi o to że jestem wybredna, tylko w takim miejscu z dostępem do takich warzyw, z trzech składników można ugotować coś naprawdę pysznego. Natomiast my dostawaliśmy np. makaron (zwykły ugotowany) i do tego biały ser… Zresztą mięsne też były słabe. Dlatego też znużeni niesmaczną kuchnią z dużą ilością oleju, postanowiliśmy ugotować sobie sami. Poczęstowaliśmy też panie kucharki, żeby spróbowały wegańskiej kuchni, która może być smaczna 🙂

 

 

Makaron bucatini z bakłażanem, cukinią, papryką i oliwkami

Na Bałkanach zwierzęta żyją głównie obok człowieka, bezpańskie psy i koty biegają wszędzie i w pocie czoła zdobywają jedzenie od turystów. Choć niektórzy w miastach już zaczynają mieć np. psy, tylko nie wiem czy psom wychodzi to na zdrowie. Obok naszego hostelu, sąsiedzi trzymali psa na dachu… Miał gdzie się schować przed słońcem i nie był niczym przywiązany, ale jego wybieg stanowił dach. Bardzo mnie to zdziwiło. Choć psy biegają sobie luzem, są znakowane, mają takie duże klipsy w uszach. W pierwszej chwili byłam poruszona tym, że jest tyle bezpańskich zwierząt, które chodzą głodne i nikogo z miejscowych to nie interesuje, ale potem pomyślałam, że może tak naprawdę mają lepiej niż psy w Polsce. U nas jeśli pies jest bezpański i biega luzem, od razu (przy odrobinie szczęścia), trafia do schroniska i w większości przypadków już z niego nie wychodzi. Tam ma szansę trochę pożyć, a że nie jest tak uzależniony od człowieka, to i żywot jest bezpieczniejszy.

Ilość komentarzy pod poprzednim postem sprawiła, że jestem zobowiązania wrzucić trochę zdjęć kociów ;).

 
te siedzą na dachu tylko czasowo, bo umieją z niego zejść

 

 

 

 

 

 

karmienie
   

Co ciekawe koty z ładniejszym umaszczeniem często miały obróżki, czyli ktoś już je sobie przywłaszczył. Jeszcze parę ładnych widoczków, oddających klimat tych miejsc.

Zatoka Kotorska

 

Wyspa Sveti Stefan

 

Ulcinj

 

     
wyspa więzienie, przetrzymywano na niej więźniów, którzy nie potrafili pływać  

 

bunkry w Albanii
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments