Nazywam się Alicja Szepietowska i to ja jestem tą Alicją z krainy warzyw. Ponad 20 lat na diecie wegetariańskiej, ponad 10 lat na diecie wegańskiej. Poważnie podeszłam do tematu kuchni roślinnej już na studiach, bo napisałam i obroniłam pracę magisterską pt. „Wegetarianizm. Społeczny i etyczny wymiar zjawiska” na Uniwersytecie Warszawskim. Zbierając materiały do pracy musiałam zapoznać się z dużą ilością danych dotyczących tego, jak produkty pochodzenia zwierzęcego wpływają na nasze zdrowie, środowisko i planetę. Jak testuje się kosmetyki, na czym polega masowa produkcja jajek i mleka. Po napisaniu tej pracy nie pozostało mi nic innego, jak przejść na dietę wegańską.

W 2012 roku ukończyłam kurs kuchni wegetariańskiej pt. „Zdrowa kuchnia zdrowe społeczeństwo”, czyli ponad 70 godzin praktycznych zajęć z kuchni wegetariańskiej. Bardzo interesowała mnie kuchnia wegańska, ale niestety w Polsce nie były jeszcze dostępne warsztaty z tego tematu. Dlatego postanowiłam, że zacznę je prowadzić.

Ukończyłam dwuletnią Szkołę Trenerów Komunikacji Opartej na Empatii, która przygotowała mnie do pracy trenerskiej.

W 2014 roku podjęłam dość radykalny krok – zrezygnowałam z pracy i zaczęłam prowadzić Warsztaty Kuchni Wegańskiej. Założyłam ten blog po to, aby pokazać, że kuchnia roślinna jest łatwa, szybka i bardzo smaczna.

Przez ponad 7 lat swojej działalności przeprowadziłam blisko 200 warsztatów kulinarnych dotyczących kuchni wegańskiej. Prowadzę warsztaty, pokazy gotowania, wykłady, tworzę przepisy. Organizuję wyjazdy z jogą oraz warsztatami kuchni wegańskiej. Szkolę pracowników restauracji, kawiarni, przedszkoli. Prowadzę warsztaty firmowe, które oprócz gotowania i dobrej zabawy, mają na celu integrację pracowników. Jeśli jesteś zainteresowany współpracą, zapraszam do kontaktu – alicjawkrainiewarzyw@gmail.com. Najbliższe warsztaty znajdziesz tu

warsztaty
Fot: Anna Kusiak-Gibowska