Gdzie szukać info o wege produktach (produkty z Tesco)

with Brak komentarzy
Chciałabym podpowiedzieć Wam, jeśli ktoś jeszcze tego nie wie :), gdzie szukać informacji o wegańskich produktach. Zdarza się, że osoby, które uczestniczą w moich warsztatach, a dopiero zaczynają przygodę z wege kuchnią poszukują takich informacji. Obiecałam im, że zbiorę to w jeden post.
 
Według mnie najlepszym źródłem informacji o produktach wege i „niechcący” wege jest blog Smaczne i Wegańskie. Jeśli chcecie znaleźć produkt, który może zjeść weganin, a nie pociąga Was wizja studiowania składu opakowań, wystarczy sięgnąć do tej ściągawki, można szukać produktów w danym sklepie, czy też po danej kategorii. Polubcie koniecznie też ich fanpage na fb Wegańskie Pyszności. 
 
Kolejną ważną stroną jest Chcemy więcej wegańskich produktów tu również znajdziecie wyśledzone wege nowości.
 
Głodnemu roślinożercy bardzo przyda się strona Gdzie zjesz wege w Warszawie, znajdziecie tu info nie tylko o wege knajpach, ale również o knajpach, gdzie wprowadzono opcje dla wegan oraz o wszystkich ważnych wydarzeniach. Jest jeszcze Wegan Wawa, a jeśli ktoś chciałby poznać osoby o podobnym światopoglądzie, odbywają się spotkania co czwartek, najczęściej w jakiś wege knajpach. Informacji o nich można szukać na grupach: wegetarianie i weganie warszawa i wegańska grupa wsparcia.
 
A teraz moje znaleziska!
W Tesco są batoniki, które uwielbiałam, przypominają mi w smaku bounty i kosztują poniżej 1 złotego, niestety ostatnio coś się z nimi stało i smakują inaczej! Albo to mi się coś przestawiło, nie wiem, w każdym razie jeśli będziecie mieli ochotę na niezdrowe wege słodycze to polecam 🙂 Są w trzech wersjach smakowych, ale kokosowe wg mnie najlepsze były. Spotkałam też chałwę słonecznikową 1 kg w cenie 10 zł, smaczna i tania, polecam.
Pyszne ciastka, dostępne nie tylko w Tesco, to owsiane w czekoladzie z kokosem, firmy Sante, pycha, tylko uwaga, bo już ta druga wersja – Jęczmienne nie jest wegańska. Gorąco je polecam, zwłaszcza z pysznym sojowym latte.
 
A w Biedronce, która niedługo zdobędzie tytuł najbardziej wegańskiego sklepu, pojawiły się napoje sojowe alpro! O Biedronce będzie oddzielny post, bo jest tam duuużo dobrego.
 
 
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments