Wegańska tarta z kremem budyniowym i owocami

with Brak komentarzy

Wegańska tarta z kremem budyniowym i owocami to szybkie, łatwe i bardzo smaczne ciasto. Jest to rozwiązanie dla osób, które rano otrzymują wiadomość, że na podwieczorek wpadną goście. W sezonie, gdy mamy mnóstwo świeżych owoców przepis możemy modyfikować, żeby uzyskać różne ciasta, dodać inny smak budyni, truskawki, a do ciasta dodać kakao. Szczególnie lubią ją dzieci, bo owoce i krem budyniowy, to zawsze dobre połączenie. Żeby tarta była wegańska należy tylko masło zastąpić margaryną wegańską, a mleko – napojem roślinnym.

 
Wegańska tarta z kremem budyniowym
 

 

 
Wegańska tarta z kremem budyniowym i owocami
 
Ciasto
  • ·     2 szklanki mąki pszennej
  • pół kostki margaryny wegańskiej np. Kasia vegan/alsan
  • 3 łyżki zimnej wody
  • 4 łyżki cukru lub ksylitolu
Krem
  • 2 budynie waniliowe bez cukru (lub z cukrem i wtedy pomijamy cukier z punktu 3.)
  • Pół litra mleka sojowego lub innego roślinnego
  • Ksylitol lub cukier w sumie 4 łyżki (jak w przepisie na budyń
  • Dowolne owoce do przybrania
 
Mąkę mieszamy z cukrem/ksylitolem, dodajemy pokrojoną w kostkę margarynę i wodę. Wyrabiamy ciasto, podsypując mąka jeśli trzeba. Wyrobioną kulkę ciasta wkładamy do lodówki na 30 minut.
 
Robimy budyń tak jak w instrukcji, tyle że bierzemy podwójną ilość budyniu, czyli 2 opakowania, dzięki czemu krem będzie bardziej zwarty.
Jest też inny sposób robienia puszystego kremu budyniowego, do masy budyniowej po delikatnym przestudzeniu wmiksowuje się kostkę margaryny. Wtedy wychodzi krem jak na karpatkę. Wersja z samym budyniem jest po prostu lżejsza.
 
Ciasto wyjmujemy z lodówki, rozwałkowujemy i wkładamy do foremki na tartę, u mnie silikonowa Dokładnie układamy ciasto z tzw. rezerwą, bo skurczy się podczas pieczenia, dociskamy dobrze żeby przylegało. Ciasto, które znacznie wystaje poza foremkę obcinamy. Dno ciasta nakuwamy widelcem, układamy papier do pieczenia i na nim coś żeby wypełniło formę i nie pozwoliło ciastu urosnąć np. fasolę. Wkładamy do piekarnika rozgrzanego do 180 stopni na 10-15 minut. Po upieczeniu na dnie układamy jedną warstwę owoców (może to też być dżem, krem czekoladowy lub co tylko chcecie), na tym rozkładamy jeszcze ciepły krem budyniowy, po przestygnięciu układamy na nim owoce. Wkładamy do lodówki. Smacznego!
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments